Výkop kabelu č. 3 – nález kabelu

Po náhodně objeveném leteckém snímku na mapy.cz olomouckého letiště, který pochází z dob, kdy na letišti ještě byly zbytky původních staveb stojánky pro čmeláka, jsme se rozhodli naposled zkusit štěstí a zkusit “ztracenej” kabel vykopat. Na mapě je vidět původní rozvodná stanice a tak nezbývalo nic jiného než to zkusit :)

Mapa - nálezy kabelů

Mapa – nálezy kabelů

Po zjištění souřadnic z mapy a zaměření GPSkou na letišti, jsme vytipované místo ještě ověřili pomocí metru a vzdáleností z leteckých snímků. Po domluvě s p. ředitelem letiště a jeho povolením na daném místě kopat jsme začali. První nález přišel po cca 20 minutách kopání, kdy jsme narazili na základy rozvodné skříně a za chvilku i na kabel… Bohužel prvotní radost vystřídalo zklamání, jelikož jsme po pár minutách zjistili, že jde pouze o telefonní kabel.

Následovala diskuze kde a co ještě vykopat, a tak jsme se rozhodli kopnout kousek vedle. Tentokrát se na nás štěstí už usmálo a narazili jsme na další kabel… abychom zjistili, že nejde o ten samý, tak jsme změřili šuplerou průměry obou dvou kabelů. Ukázalo se, že se jedná o silový kabel s větším průměrem (1,9cm) než ten telefonní (1,6cm), který jsme vykopli o chvíli dříve.

Kabel se nachází cca 14metrů od místa, kde stojí ta modrá bouda. Bohužel se nám zlomil rýč, blížil se čas obědu a tak jsme už s dalším výkopem nepokračovali. Místo nálezu je označené a je potřeba po kabelu dojít až k jeho konci. Na místě jsou patrné známky po výkopu, a tak by neměl problém dojít až k jeho konci, který směřuje cca 3-4metry směrem k boudě. Kabel se nachází v hloubce 60cm a je pravděpodobně vedený kolem chodníku.

Odkaz na mapu + místo nálezu kabelu:

http://mapy.cz/s/8GJN

Pár fotek z dnešního výkopu:

Snad jsme tedy nalezli již ten pravý a možná se posuneme dále :)

Záložka pro permanentní odkaz.

Jedna reakce na Výkop kabelu č. 3 – nález kabelu

  1. Filip BrázdilFilip Brázdil říká:

    Tak o tom sem vubec nevěděl! To je super! :)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *Upozornit mě na novou odpověď e-mailem - upravit ZDE

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..