Nedostupnost stránek, oprava chyby a aktualizace

Webové stránky byly od včerejšího dopoledne nedostupné. Stalo se tak pravděpodobně po chybě na straně hostingu, kdy se náhle přerušilo spojení se serverem, na kterém jsou webové stránky umístěny, při aktualizaci části kódu vzhledu stránek.

Chybu jsem našel, vytvořil jsem opravu a Filip ji dnes manuálně nakopíroval přes FTP na webhosting. Webové stránky jsou tedy opět v provozu, slibovaná aktualizace se přesouvá na zítřek večer (středa).

Pro případ, že by se tato situace v budoucnu opakovala,  jsem přijal určitá opatření – při jakékoliv chybě, která by příště tímto způsobem vznikla, automaticky dojde k přepnutí a naběhnutí webových stránek a administrace webu v nouzovém režimu, kdy dojde k deaktivaci pouze dané poškozené části a ne celých webových stránek, tak jak se stalo nyní. Tím pádem chybu půjde odstranit z webového rozhraní a nebudeme muset nic řešit přímo na hostingu.

Dále jsem nastavil automatické zálohování kompletního obsahu stránek, a to každý den v nočních hodinách, kdy zde bude minimální či žádný provoz, ať nedochází ke zbytečnému zpomalení prohlížení.

Záložka pro permanentní odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:wink: :-| :-x :twisted: :) 8-O :( :roll: :-P :oops: :-o :mrgreen: :lol: :idea: :-D :evil: :cry: 8) :arrow: :-? :?: :!:

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..