Ke stažení


LogView

Program LogView slouží pro sledování a záznam průběhu nabíjení/vybíjení nabíječů na PC. S jeho pomocí můžete sledovat a zaznamenávat nabíjecí a vybíjecí křivky napětí, proudu a vybitého/nabitého náboje (kapacity); při nabíjení/vybíjení lithiových akumulátorů také můžete sledovat a zaznamenávat průběh napětí na jednotlivých článcích sady. Log View nabízí rozsáhlé možnosti vyhodnocování, porovnávání a dalšího exportu naměřených hodnot a získaných grafů.

Oficiální webové stránky: http://www.logview.info
Český překlad: http://pichrt.info/logview-cestina

CalcRC

CalcRC je program, který má pomoci RC modelářům při nastavení jejich RC modelů. Program obsahuje rozsáhlou databázi modelů aut, střídavých motorů, pneumatik, serv a nabíječek.

Oficiální webové stránky: http://www.calcrc.com

CalcRC se skládá z několika záložek:

  • Výpočet rychlosti – velmi užitečná záložka, kde se dá vypočítat maximální teoretická rychlost našich modelů. Záložka obsahuje databázi modelů, motorů a pneumatik pro snadnější orientaci. U modelu se zobrazuje jeho obrázek a základní parametry, jako je převodový poměr, rozměry, váha a pohon. Součástí této záložky je propracovaný filtr, která Vám pomůže ve snadnější orientaci nebo při hledání určitých modelů. Pokud Váš model není v databázi a budete mít zájem, stačí nás kontaktovat a my model v další verzi zařadíme.
  • Hustota oleje – záložka slouží k převodu jednotek wt, cps a cst, které výrobci používají k označení hustoty oleje.
  • Nabíjení – užitečná záložka pro výpočet doby nabíjení našich baterek, potřebný výkon nabíječky a výpočet skutečných „C“ na základě vnitřního odporu. Na této záložce je rozsáhlá databáze nejpoužívanějších nabíječek, kde jsou popsány jejich základní parametry. Součástí záložky je propracovaný filtr, která Vám pomůže ve snadnější orientaci nebo při hledání určitých modelů
  • Výpočet LED – Na této záložce si můžete spočítat hodnotu předřadného odporu pro sériové nebo paralelní zapojení LED pro Váš model
  • Servo – převod jednotek pro sílu serva, oz/in a kg/cm, databáze několika serv a jejich parametrů
  • Modul – záložka slouží k převodu jednotek „pitch“ a „m“. Také spočítá průměr zadaného pastorku, hlavního ozubeného kola a vzdálenost mezi nimi
  • Porovnání modelů – až u pěti modelů můžete porovnat jejich základní parametry, jako jsou rozměry, váha, pohon, měřítko a jejich cena.
  • CounterSteer – výpočet tzv. countersteer, který se používá hlavně při driftování.
  • LiPo Filtr – Velmi užitečný filtr pro LiPo baterie z HobbyKingu. Baterie lze vyhledávat podle počtu článků, kapacity, velikosti, váhy nebo třeba pouze HardCase. Výsledek hledání lze nadále setřídit vzestupně/sestupně podle všech kritérií.
  • Extra – důležitá schémata pro zapojení LiPo, BECu, přehledy silových a balančních konektorů apod.

Všechny výpočty v programu se dají jednoduše vymazat, uložit do schránky, do souboru nebo vytisknout…

Komentáře jsou uzavřeny.